Giriş Yap Kayıt Ol
Dijital mecralara yapılan reklam yatırımları artıyor. | Kastamonu Firma Rehberi Anasayfa - Firma Rehberi Kastamonu - Kastamonu Esnaf Rehberi - Kastamonu Firmalar - Kastamonu - kastamonu firmaları - kastamonu firma ekle - kastamonu firma adresleri - kastamonu ticaret rehberi - kastamonu gezi rehberi - kastamonu
Dijital mecralara yapılan reklam yatırımları artıyor.

Markalar tarafından geleneksel mecralara yapılan reklam yatırımları hızla azalırken, dijital ve mobil reklam pazarı büyümeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde MMA Türkiye (Mobil Pazarlama Birliği) tarafından yayımlanan Mobil Reklam Harcama Araştırması’nda, son 1 yılda gerçekleşen mobil reklam yatırımlarının 1 milyar 503 milyon TL’ye ulaştığı açıklandı.

Güncel araştırma sonuçlarına göre tüm dijital platformlarda yapılan reklam yatırımları artış gösteriyor. Markalar için geleneksel mecralar hala önemini korusa da yüksek maliyetlerle nokta atışı reklam hedeflemeleri yapılamaması büyük handikap olarak görülüyor. Dijital mecralarda ise neredeyse ödenen her kuruşun, sadece seçilen hedef kitleye ulaştırılabilmesi ve sonuçların ölçülebilir olması risk almak istemeyen yatırımcıları cezbediyor.

Facebook ve Google güçlenmeye devam edecek

Reklam sektörünün geleceğine ışık tutan WARC Global Reklam Trendleri raporuna göre; 590 milyar dolarlık reklam pazarında, sadece Facebook ve Google’ın reklam harcamalarındaki payı %56,4 oranında. 2019 yılı sonunda ise bu iki mecranın reklam paylarının %61,4’e yükselmesi ve gelirlerinin 176,4 milyar dolara ulaşması öngörülüyor. Ayrıca; dijital pazarın geneline bakıldığında reklam yatırımlarının bu yıl %12,1 artışla 287 milyar dolara ulaşması ve harcamalarının yüzde 46,7’lik payının internete gitmesi bekleniyor.

Geleneksel reklam mecralarına ilgi azalıyor

801 kez görüntülendi. / 28-10-2019 tarihinde eklendi.